Stretnutia s dušami z očistca - Z denníka bosej karmelitánky

slovenské
Autor
Maria Anna Lindmayrová

• , zakúpené v Zachej.sk

Blížilo sa obdobie dušičiek a zatúžil som si kúpiť túto knihu. Zbadal som ju ako prispevok na facebooku. Dozvedel som sa v knihe o tom, aký je potrebný pre nás očistec, ak zomierame nie úplne pripravený stretnúť sa s Bohom. Pre duše je to ťažký stav a su vďačné za pomoc, ktorú poskytneme my tu na zemi. Je potrebné im pomáhať a pár modlitieb a aj to ako im ešte viac môžme pomôcť, nájdeme na konci knihy. Aj vďaka tejto knihe prichádzam na to, že pomáhať dušiam v očistci by malo byť súčasťou nášho života, našej viery, tak ako pomáhame aj tým živým.

Vydavateľ
Zachej.sk
Jazyk
slovenské
Autor
Maria Anna Lindmayrová

Mária Anna Lindmayrová (1657 – 1726), karmelitánka z mníchovského kláštore Najsvätejšej Trojice bola veľká žena, ktorá vo svojej láske k Bohu, askéze a v úsilí o cnostný život prijala hrdinský záväzok obety za duše v očistci. Záväzok, ktorý ju fyzicky presahoval. To, čím bola svätá Brigita pre Švédsko a jeho kráľovský dom, tým bola táto skromná, nenápadná rehoľníčka pre Bavorsko a jeho kniežatá.

• Dielo Stretnutia s dušami z očistca je Lindmayrovej denníkom, ktorý si písala na príkaz svojho duchovného vodcu. V ňom sa pútavo zaoberá poslednými vecami: smrťou, osobným súdom, očistcom, nebom, peklom, koncom sveta, vzkriesením mŕtvych, parúziou, posledným súdom a zjavením nového neba a zeme.
  • O privilégiu, ktoré jej Boh dal, napísala: „Veď Pán mi povedal: ,Nedávam ti túto milosť, že sa môžeš zhovárať s dušami v očistci preto, že si ju zaslúžiš. Túto výsadu ti dávam preto, aby som ťa priviedol k náprave a vďaka týmto mimoriadnym udalostiam aj bližšie k sebe.‘“

Kiežby táto kniha mala na nás rovnaký účinok. Pri správnom dávkovaní súkromných zjavení a popri pravidelnom čítaní Svätého písma a Katechizmu Katolíckej cirkvi nám môžu byť osožnými sprievodcami na ceste spásy.

Kniha je cirkevne schválená.

V dodatku knihy je katechéza na tému Katechizmus o pekle a očistci a tiež modlitby za umierajúcich, zomrelých a za duše v očistci.

Odporúčame tiež e-knihu Moje rozhovory s dušami v očistci (Zachej.sk, 2021).

1zákazník odporúča produkt
  • , zakúpené v Zachej.sk